Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mají stromy duši?

9. 10. 2011

SOSNA (BOROVICE)

Přináší osvěžení. Opírat se, by o ni měli hlavně ti, kdo trpí dýchacími potížemi všeho druhu. Tedy i kuřáci (jaksi preventivně) a osoby trpící častým kašlem. Nakonec, proč ne – vždyť smůla prýštící ze sosny dokáže se svojí vůní prorazit i velice zatvrzelou rýmu.

LÍPA

Považována za strom lásky, mírně tedy stimuluje srdeční činnost a údajně i schopnost milovat. Dále podporuje pohyblivost a pružnost těla a vůbec má omlazující účinek na lidský organismus. Dříve stávala nakonec u každého venkovského statku a na každé návsi se na lavičce pod ní scházívala zamilovaná mládež.

ČERNÝ BEZ

Je prý na játra a slezinu. Reguluje látkovou výměnu. Je silně močopudný. Příznivě působí na proces hojení, léčí poškození jater a sleziny. Spojení s černým bezem nás prý občerství a povšechně omladí na těle a na duši.

OLŠE

Má mnohostranný účinek. Pam Himmel tvrdí, že tento strom patří ke stromům mystiků, mágů a čarodějů, protože posiluje duševní moc člověka při meditaci či józe.

KAŠTAN

Strom – dobrák. Pomohl by nám k nabytí klidu a pohody, k duševní vyrovnanosti. Pravidelný kontakt s kaštanem údajně posílí naši vnitřní schopnost ovlivňovat ostatní – kromě toho je to vhodný prostředek pro lesklé a lehké vlasy.

BŘÍZA

Je jarním a mladým stromem. Zažehná chmury a tíseň a navodí dobrou náladu. Z melancholiků dělá osoby veselé a bujaré, kteří si nelámou hlavu nad svými problémy ale vesele se pouštící do jejich úspěšného řešení...

 

(Od neznámého autora).