Jdi na obsah Jdi na menu
 


RŮZNÉ

Příspěvky

Olivový olej

2. 11. 2014

SLUNEČNICOVÝ, ŘEPKOVÝ, OLIVOVÝ, PALMOVÝ, KOKOSOVÝ, SÓJOVÝ... KDO SE V TOM MÁ VYZNAT?

Článek "Olivový olej" naleznete ZDE!

 

Cinzano

23. 3. 2014

DOPLŇUJE SE...

 

Reinkarnace

31. 1. 2012

Je už otřepané vyprávět příběh, kdy se vám zdá, že na daném místě jste už někdy byli, nebo, že toho a toho člověka jste už někdy někde viděli a přesto to není možné. Stále máte pocit, že mozek a srdce vidí stejnou věc ale v názoru se rozcházejí, jsou jako mínus a plus.

Přijedete do cizý země a najednou máte pocit, že jste doma, že to znáte a poznáváte. Děláte práci, kterou jste nikdy nedělali a jde vám sama od ruky. Je možné, že jste šikovní ale je také možné, že jste to už dělali daleko dřív než jste se narodili... v minulém životě.

Článek "Reinkarnace" naleznete ZDE!

 

Karma (Hinduismus)

24. 1. 2012

JAK UŽ BYLO ŘEČENO V ÚVODU ČLÁNKU O BUDHISTICKÉ KARMĚ: SMYSL ŽIVOTA A SMRTI JE TŘEBA POCHOPIT A AŤ JE NÁM LÍP NEBO HŮŘ, VŠECHNO MÁ SVŮJ VÝZNAM A SMYSL...

Článek o Karmě (Hinduismus) naleznete ZDE!

 

Karma (Buddhismus)

24. 1. 2012

"Narodit se je zločin, proto je na život vystaven trest smrti!"

Poslední čas (závěr roku 2011) si říkám, že samotný život je utrpení. Ráno vstávám a cítím zklamání, že ještě není konec. Přesto vstanu, poděkuji za to, že jsem se dožil nového dne a šlapu dál. Cítím volání o pomoc, hledám lék ale nenacházím. Rozmýšlím, motivuji se a přesto narážím na neuvěřitelné vnitřní prázdno a stezk. Občas bych to chtěl vzdát. Je to jednoduší ale nedokážu odejít od rozdělané věci. Od koho jsem ten dar tvrdohlavosti se bít o každý centimetr zavšivenýho život vlastně získal? Proč nemohu jako jiní prostě zůstat ležet na zemi, nechat se odpočítat a pak odnést? Stále to slyším v hlavě: Vstaň! Kdo jsi, že se tady takhle válíš? Víc neumíš, než jen fňukat? Tohle ještě kurva není konec! Tak zvedni ze země to svý posraný tělo a vstaň! Vstaň a bojuj...!

Od koho jsem toto vlastně získal? Od rodičů? Mohlo by... Prošli si svým a vydrželi. Chtělo to od nich velkou sílu. Nebo jsem to, na co nadávám, získal postupně získanými zkušenostmi z minulých životů, které mi vracejí mé vlastní podpásovky jiným? Nebo mě to snad připravuje na vyšší level v životě příštím? Přitom: Jak krásný by bylo zemřít a mít klid.

Rozmýšlím o smrti a těším se na její příchod, až mě zbaví starostí a naříkající duše si uleví... Kde jsi? Kdy přijdeš? Jaká budeš? Chceš mě? Jsi přítel, který dřív nebo později přijde. Jsem Tvůj...

"Být šťastný, že pozemské utrpení končí ale nehledat důvod ke smrti. Udělat vše, aby zemřel nepřítel..."

Článek o Karmě (Buddhismus) naleznete ZDE!

 

 

Dušičky

12. 1. 2012

V TOMTO ROCE (2011) JSEM TĚSNĚ PŘED DUŠIČKAMI NARAZIL NA KNIHU, KTERÁ POJEDNÁVÁ O LIDOVÝCH TRADICÍCH. NIKDY JSEM NEMĚL POTŘEBU SE TĚMITO VĚCMI ZABÝVAT ALE NAJEDNOU JSEM CÍTIL CHUŤ A TOUHU SE DOZVĚDĚT VÍC. TAKÉ SE TAM PSALO O KNICHÁCH, KTERÉ JSEM JAKO DESETILETÝ KLUK, VIDĚL U BABIČKY A KTERÁ JE MÁ DODNES. ČTYŘI SVAZKY KNIH O ŘÍKADLECH A POVĚRÁCH (NĚKDE Z LET 1960), Z NICHŽ KAŽDÁ NESE JEDNODUCHÝ NÁZEV: JARO, LÉTO, PODZIM, ZIMA...

Článek "Dušičky" naleznete ZDE! 

 

 

Saké

29. 10. 2011

Mám rád Saké. Specifická chuť, barva, způsob výroby... nedá se s tím nic srovnat. Vyrábím si jej teprve třetím rokem a zatím hledám ve vlastní výrobě vlastní chuť. Musím však nechat, že je mi bližší ta sladší. Svoji sílu mi Saké dokazuje už při vypití jedné "decky". Dobře, dobře nejsem moc zvyklý pít, já vím, ale i tak bych s ním dokázal opít celou rotu během půl hodiny. Jen zatím nevím kolik to mé má procent.

P.S. Níže je uvedené pouze info o ingrediencích získaných z internetu, protože ty vlastní počty jsou autorská výroba :-)

 
Celý příspěvek | Rubrika: RŮZNÉ | Fotografie: Saké (21.12.2010)

Gladiátoři

9. 10. 2011