Jdi na obsah Jdi na menu
 


POJĎTE S NÁMI ZA POHÁDKOU PROJDEME SE PAMĚTÍ

18. 12. 2011

ROZMARÝNEK, STUDIO KAMARÁD, MAGION, VEGA, MALÝ TELEVIZNÍ KABARET...

...k tomu známí herci a zpěváci jako Ondřej Havelka, Jiří Lábus, Štěpánka Haničincová, Jitka Molavcová, Josef Dvořák, Ladislav Gerendáš nebo Pavel Zedníček. Kdo z lidí narozených v sedmdesátých letech by si na ně nevzpomínal? Psala se osmdesátá léta a my se těšili na každé setkání s nimi u černobílé televizní obrazovky. Stačilo nám tak málo a byli jsme šťastní...

Doufám, že tyto nostalgické pocity se vám připomenou nejen při zhlédnutí ukázek z těchto fantastických pořadů nalezených na YOU TUBE, ale také za pomoci pohádek, v té době na pultech obchodů prodávaných pod názvem:

POHÁDKOVÉ LÍSTEČKY

V dětství jsem je četl, odložil a zapomněl. V dospělosti jsem je opět našel a získal velkého sběratelského "koníčka".

 Za poslední dva měsíce (od srpen 2012) jsem po burzách a aukcích získal nové "staré" knihovničky a dnes (06. říjen 2012) očekávám v poště příchod dalšího papírového zlata.

 

V mém zorném poli se objevily další knihovničky ale o ty, zatím, "bojuji" na kolbištích aukcí... 

V letech 1969 až 1989 vyšlo celkem 68 čísel edice Pohádkové lístečky (s podtitulem "soubor 8 národních pohádek"). Vydával je nejprve Orbis a od roku 1980 Panorama. Každé číslo obsahovalov malých deskách z tvrdého papíru osm sešitků/lístečků s pohádkami od různých autorů a ilustrátorů. První tři soubory neměli vůbec číslo, od čtvrtého souboru už ano, ale začalo se nepochopitelně jedničkou. Za dlouhých 21 ročníků existence Pohádkových lístečků změnila edice dvakrát design obálky/desek - od čísla 3 (v roce 1970) a od čísla 15 (v roce 1975). Barevné provedení se číslo od čísla měnilo.

pro-konichiva2.jpg   pro-konichiva.jpg