Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco o mě...

26. 9. 2010

Zpracováno podle stránek LT Sebuč

 

* 1975 v Broumově.

Pracuje u Městské policie v Čelákovicích, kam přešel po desetileté praxi u MP v Praze.

 

Je dlouholetým členem Eldoráda – organizace volného času pro děti. Jako všichni ostatní, prošel kurzem "MŠMT pro hlavní vedoucí letních táborů.

Lásku k dětem, k tomu co dělá a čemu se věnuje, prokazuje ukázkami nejen po letních táborech... 

 

Sport je jeho veliká láska a do svých oblíbených činností řadí zápas, běh, posilování, jízdu na horském kole a plavání. U posledních dvou jmenovaných získal osvědčení "Instruktor cykloturistiky", "Instruktor plavání", "Záchranář III. třídy - plavčík."

 

Od třinácti let se věnoval Karate a později vedl oddíl v Polici nad Metují. Z touhy po dosažení "mistrovství" přešel ve svém dvacátém osmém věku na Thajský box, kde získal několik cenných zkušeností v mezistátních zápasech. Srdce karatisty mu však zůstalo.

Ve svých čtyřiceti letech si prošel kurzem záchranáře a začal plavat...

 

V poslední době (leden 2009 až současnost) jej nadchl běh na střední a středně dlouhé tratě. Je pravidelným účastníkem MČR v silničním běhu na 10km: Běchovice-Praha 2009, 2010, 2012, 2013, 2015 a seriálu běhů RunTour 2014. Zúčastňuje se půlmaratonu v Benešove u Semil (2010, 2011, 2014). Jako člena týmu "Rychlá rota" jej můžeme pravidelně vídat na VltavaRun, na běhu ze Šumavy do Prahy, dlouhém 360 kilometrů (2015, 2016) .

 

11.10.2014 naplnil svůj devítiletý sen a vybojoval post maratonského běžce...  

Nelze mu upřít účast na Spartan Race Sprint Liberec 2014 a na světově prvním Winter Spartan Race SPRINT na Slovensku v lednu 2015. V červnu, stejného roku, dokončil i přes svůj handicap ve slovenských Donovalech Spartan SUPER a o čtyři měsíce později Spartan BEAST v Koutech nad Desnou, čímž splnil podmínky pro udělení trifekty

 

Posledním jeho počinem pro rok 2015 byl listopadový Universal run v Brně, který je kombinací běhu na vzdálenost a posilovacích cvičení v časovém limitu...

 

V lednu 2016 započal svoji výzvu a zaútočil na zimní trifektu Spartan race, kterou následně pokořil. O měsíc později se však zranil na překážkách Gladiator race a vyškrtnul se tak ze všech svých sportovních aktivit. Nuceně tím získal čas na přepočítání svých tréninkových postojů a začal znovu a jinak: Začal trénovat podle návodu kouče a fitness trenéra Tomáše Jedličky, který založil webovou Výzvu 21 dní. Také si na doporučení přizval některé produkty Herbalife (výsledek byl ohromující na Winter Spartan Race v Dolní Moravě v lednu 2017. Shodil pět kilo tělesné váhy, nabral svalovou hmotu a zrychlil).

 

Očistcem a opravdovým vystoupením ze zóny komfortu byl v květnu 2016 Spartan super, který ukázal, že zranění se potáhne ale s radikální změnou přístupu k tréninku a stravování se to bude zlepšovat.

 

Další jeho příprava směřovala na květnový Spartan Ultra Beast, ze kterého nakonec vzešlo padesát kilometrů běhu a šedesát terénních překážek. Že zranění je na ústupu se ukázalo jak zde, tak na Universal Czech v září 2016 v Nymburku, vyšším levelu Universal run.

 

V říjnu 2016 dokončil v Liberci svůj poslední závod sezóny, Spartan sprint, a získal Double trifekt. Den před tím prošel výzvou Hurricne Heat, kterého se účastnilo šedesát vybraných borců z různých skupin SRTG. Šest povinných hodin pod vedením drilll Masters, kteří jim k nahlédnutí, pootevřeli dveře předpeklí. :-)

 

Rok 2017 začal na, již zmíněném, Winter Spartan Race, kde překonal sám sebe ale cítil, že tomu nedal všechno :-)

V březnu si otevřel běžeckou sezónu na srdcové Palestře ve Kbelích, kterou si zaběhl opravdu na pohodu a na desetikilometrových Pečkách.

Zaměstnání mu v tomto opět nepřálo a oba nejrychlejší závody běžel tradičně po nočních směnách...

 

Dále se v roce 2017 zúčastní: SR super Kouty, Vltava Run, Krynica víkend v Polsku (zde jej čekají tři závody za sebou), druhý ročník soustředění se SRTG Čelákovice, Ultra Beast ve Valčianské Dolině a pár dalších krásných závodů...

 

Díky Spartanu si Standa konečně oblíbil kruhové tréninky (funkční trénink).

 

Dodatek vlastními slovy:

...celý ten čas má však jedno společné: Běh! Neměl jsem jej nijak v lásce ale za poslední dva roky (od 2008) mi přirostl k srdci. Začal jsem si plánovat tréninky, zvyšovat fyzickou kondici, připravovat se na různé závody. Ty závody však neberu v touze vyhrát, beru je v touze překonat sám sebe, překonat hranice svých možností a posunout je do vyšších sfér.

 

Dodatek jinými slovy:

...a pak mu přišel do cesty Spartan. Aroo! Aroo! Aroo!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář