Jdi na obsah Jdi na menu
 


Než se šlápne do pedálů

7. 2. 2011

Kola a pláště
Víme, že správně uložené kolo na zimu by mělo být zavěšeno nad zemí a mít vypuštěné duše. Naše kontrola před jeho uvedením do provozu by se proto měla zaměřit nejprve na pláště. Důkladná prohlídka jejich povrchu by nám měla dát odpověď na otázku, zda již není nutné pláště vyměnit. Především, pokud jsou sjeté, nebo způchřelé. Dobré je přitom plášť napumpovat na maximální povolený tlak (najdete jej vyznačený na boční straně) a ponořením do vody můžeme zkontrolovat, zda někde neuniká vzduch. Přitom je nutné dbát na to, aby se voda nedostala do středového náboje kola. Neměli bychom zapomenout po takovémto "vodním testu" ufouknout duše na provozní tlak. Další, dost důležitou součástí naší kontroly, je výplet kola. Zkontrolujeme, zda nejsou jednotlivé dráty povolené a nebo dokonce někkteré špice nechybí. Po kontrole kola nasadíme a dobře utáhneme matice, nebo tzv. rychloupínáky. Po dotažení kola roztočíme a zjistíme, zda jsou správně vycentrovaná. Rozkýváním kola pohybem ze strany na stranu se ujistíme, že neí vůle v dotažení středového náboje.

 

Řetěz
Kontrola řetězu je rovněž nutná. Odborníci doporučují, že by se měl řetěz měnit, samozřejmě podle způsobu jízdy a druhu řetězu, po cca 1500 km. Pokud se někdo domnívá, že ušetří tím, když řetěz nevymění, hluboce se mýlí. Ne nadarmo se říká, že včasná prevence ušetří nejvíce a v případěhoto hnacího, enormně namáhaného elementu, to platí dvojnásob. Vytahaný nebo poškozený řetěz však nehrozí pouze přetržením, neboť vždycky poškodí převodníky a pastorky. Řetěz vyčistěte a promažte určeným tukem, ovšem ne zase příliš! Pokud byste řetěz přemazali, prach a nečistoty by se na řetězu usadily a poté by znečistily vyše oblečení.

 

Rám
Rám kola, jakožto základní konstrukční prvek, bychom si měli dokonale prolédnout a zjistit, zda nedošlo k jeho poškození například nevhodným uložením na zimní měsíce. Jestliže je rám kola poškoz (prasklý, ohnutý a nebo zrezivělý) měli bychom se poradit s odborníkem, do jaké míry je jeho další používání bezpečné. Poškozený rám každopádně není něco, nad čím bychom mohli mávnout rukou. Jde o zásadní, nosnou část kola, jejíž poškození může přímo ohrozit naši bezpečnost při jízdě.

 

Řazení (přehazovačka a přesmykač)
Opět je velmi důležitá kontrola bovdenů a ocelových lanek. Měli bychom prohlédnout, zda nejsou nikde roztřepená a nebo zkorodovaná. Pokud ano, neměli bychom nic ponechávat náhodě a ihned je vyměnit za nová. Zkontrolovat také musíme funkčnost měniče (přehazovačky) a přesmykače, popřípadě je seřídit. Pokud nevíte jak, svěřte seřízení odbornému cykloservisu. Nutná je rovněž kontrola převodníků, pastorků a kladek, zda nejsou mechanicky poškozené. Pro klidnou a bezproblémovou jízdu je dobpromazat všechny pohyblivé části vhodným mazacím tukem (vazelínou) a lanka olejem.

 

Pedály, kliky, středové a hlavové složení
Kontrola a dotažení pedálů, klik, středového a hlavového složení nejsou o nic méně důležité, než předchozí kroky. Měla by se zaměřit především na to, zda se volně protáčejí na ose a nemají velkou vůli. Aby údržba byla dostatečná, promažte na závěr i tyto části důkladně vhodným mazivem.

 

Brzdy
Rčení "co neubrzdíš, to neukecáš" platí v tomto případě doslova. A tak bychom neměli podceňovat servis brzd. Stejně tak by pro nás měla být samozřejmostí kontrola brzd před každou jízdou. Vždy, než opravdu vyjedeme, bychom si měli při rozjezdu vyzkoušet postupně obě brzdy. Také kontrola opotřebovanosti brzdových špalků a neporušenosti bovdenů lanek je důležitá. Narezlá brzdová lanka bychom měli bez rozmýšlení vyměnit, neboť se mohou při brzdění snadno přetrhnout a my si tak můžeme z výletu domů přivézt i velmi nepříjemný úraz. Správně seříjzené brzdy - brzdové páky, by měly mít před záběrem vůli, avšak nepříliš velkou a zároveň by se neměly dotýkat řidítek (pokud tomu tan není, brzdová lanka dotáhněte).


Nesmíme také zapomenout zkontrolovat a dotáhnout všechny šrouby. A ještě jedna důležitá rada, pokud provádíte jarní údržbu na kole svého dítěte, je dobré si uvědomit, že přes zimu opět trochu povyrostlo a tomu přizpůsobit i výšku sedla. Celkem přesně lze výšku sedla nastavit tímto způsobem: Otočte kliku pedálů do spodní úvratě, tedy kolmo k zemi, a vaše dítě se na ni postaví nohou (patou). Druhá noha by měla být přitokm na druhém pedálu. Ideální výška sedla je, když je noha natažená, avšak není zcela propnutá. Malě by být v koleni jen nepatrně pokrčená.


Dobré je také neopomenout kontrolu ochranné přilby, zda není poškozená, popraskaná apod. Prasklou přilbu nikdy neslepujeme, ale zakoupíme jinou. Na škodu není zkontrolovat obsah sady na lepení, funkci pumpičky a také, zda jsou dobré baterie v osvětlení.
Když máme bicykl zkontrolovaný a připravený, nezbývá, než si naplánovat trasu jízdy a s chutí vyrazit na cestu...
                                                                    Pražský strážník/ duben 2008

 

Městská policie nabízí ochranu kol proti krádeži.
Městská policie hl. m. Prahy vede evidenci jízdních kol, která má jejich majitele ochránit před krádeží, případně přispět k jejich nalezení. V současné době reistrují strážníci 483 bicyklů. Služba je bezplatná a dobrovolná, městská policie vede evidenci od roku 1995.
"Žádost o zanesení do evidence jních kol mohou zájemci podat na každém obvodním ředitelství městské policie. Své kolo by přitom měli mít s sebou. Strážníci na ně vylepí samolepku se znakem hlavního města Prahy a samolepicí kovový štítek s evidenčním číslem. Majitel kola obdrží i evidenční průkaz a údaje o kole neprodleně přecházejí do centrální evidence, kterou používá i Policie ČR při pátrání po odcizených věcech, například při kontrolách bazarů a zastaváren. O tom, že se nejedná o samoúčelné opatření, svědčí fakt, že jen v posledních třech letech nahlásili Pražané odcizení nebo ztrátu více než osmnácti set kol," uvádí první náměstek primátora Rudolf Blažek.
Registrace kola v databázi městské policie snižuje nebezpečí, že se bicykl svému majiteli ztratí. Z 39 kol zaregistrovaných v roce 2007 ukradli zloději jen tři, z pětatřiceti bicyklů evidovaných za rok 2008 zmizely
čtyři...

 

Jak postupovat v případě ztráty nebo prodeje kola?
Ztrátu nebo krádež jízdního je třeba ohlásit na nejbližším oddělení Policie ČR. Městské policie Praha je pak nutné předat potřebné údaje o ztraceném kole. Informace přijme kterákoliv služebna, a to i po telefonu. Policie pak po ukradeném či ztraceném kole vyhlásí pátrání.
Pokud kolo mění majitele, ať už jde o p rodej nebo darování, stačí na služebně městské policie nahlásit potřebné údaje a strážníci zanesou do evidenčního průkazu změnu majitele. Stejně tak je třeba oznámit likvidaci kola, aby ho městská policie mohla vyřadit z evidence.
                                                      Pražský strážník/ červenec-srpen 2009