Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cyklovybavení

7. 2. 2011

U kola postačuje jednoduché vybavení. Především ZÁMEK, umožňující zajistit kolo proti krádeži. Spirálovitě se točící ocelové lanko s umělohmotným povrchem se omotá okolo sedlové trubky a uchytí za rychloupínák, aby při jízdě neklepalo. Nezbytností je HUSTILKA, postačuje rozměrově menší dvojpíst, který se umisťuje vedle košíku na láhev. LÁHEV na pití je samozřejmostí, ideální je ta s obsahem 0,7 litru a ventilem, který lze otevřít za jízdy jen zuby. Láhev je potřeba po každé jízdě vymýt a nechat ji vyschnout.

Z hlediska bezpečnosti je nutné mít na kole OSVĚTLENÍ, minimálně zadní červenou "blikačku", hodí se i přední bílé. Příjemným doplňkem je CYKLOCOMPUTER, nejrozšířenější jsou pěti- až sedmifunkční, nejsledovanější bývá denní ujetá vzdálenost a okamžitá ryclost. Někteří cyklisté vozí na řidítkách praktický MAPNÍK, do kterého se dobře uchytí mapa a není potřeba ji stále vyndávat z kapes či batohů. Užitečný je malý ZVONEK, cyklista jím na sebe může upozornit pěší. Kolo je možné osadit i BLATNÍKY, dnes nejčastěji umělohmotnými, popřípadě vysokým zadním blatníkem a předním chytačem, který se dává na rám.

Na kolo se do rámu či pod sedlo připevňuje malá brašnička, do níž se dává další potřebné příslušenství. To lze vozit také v ledvince okolo pasu. Zde by měly být KLÍČE pro základní opravu kola. V současnosti to bývají nejčastějí tzv imbusy, celou sadu se šroubovákem obsahuje imbusový klíč. Velice praktický je NŮŽ, který má i otvírák na láhve, konzervy, vývrtku, pilník, párátko, kleště atd. (vřele doporučujeme nože Victorinox). Nenahraditelná je souprava na lepení duší, kterou lze z papírové krabičky, v níž se prodává, umístit do pevnějšího umělohmotného obalu od kinofilmu. Do toho lze dát i kousek drátu či nýt pro případ prasklého řetězu, zavírací špendlík, kterým lze sevřít třeba roztržený oděv atd.

Obezřetnější cyklista a ten, kdo se vydává na delší výlet, by s sebou měl brát NÁHRADNÍ DUŠI. Přiložit lze CENTROVACÍ KLÍČ. Vyplatí se i malá tužka a kousek papíru, papírové kapsníky, náplast atd.

Nezbytností jsou osobní doklady a také přiměřené množství peněz. Rovněž mobilní telefon je praktický - ať už třeba kvůli tomu, že lze zavolat na informace o odjezdech vlaků, dát o sobě zprávu v případě pozdního návratu, anebo pro horší situace s neodstranitelnou závadou či havárií.

Mnozí cyklisté jezdí s malými BATOHY na zádech. Je potřeba vybírat ty nejlehčí a s vhodnými popruhy, které ani po celém dni nebudou řezat do ramen. Batoh by měl mít malou plochu dotýkající se zad, prakticky vždy se záda pod ním zapotí. Vyjimkou bývají batohy se speciální konstrukcí, díky níž je mezi zády a spodní stranou batohu volný prostor. Pro další info doporučujeme přečíst kapitolu "V čem jezdit na kole, za jakého počasí a jak?

Na několikadenní putování si s sebou cyklista nutně musí vzít větší počet věcí, počínaje náhradním oblečením přes hygienické potřeby až třeba po spacák nebo stan. To vše už nejde naskládat jen do batohu na záda, na kolo je potřeba umístit BRAŠNY. Dávají se na zadní kolo na NOSIČ, po každé straně jedna, a také menší brašna nad přední kolo na řidítka. Brašny musí být pevně přichyceny, nosič musí být dostatečně pevný. Do přední brašny poskládáme většinou cennějjší věci a také ty, které chceme mít hned po ruce. Také nad přední kolo se dává při dlouhých cestách nosič s brašnami.

Při přepravě kola vlakem - nejde-li o zjednodušenou přepravu - je potřeba brašny z kola sundat, kolo se do přepravního vagónu dává bez nich.

Míra výbavy na vícedenní jízdy je záležitostí infividuální. Odvíjí se od nárokuů na hygienu, ale také od míst, kudy cesta povede, a od počasí, které může cyklistu potkat. Nutností jsou náhradní cyklistické kalhoty, spodní prádlo, teplejší oblečení. Vhodný je prášek či kus mýdla na praní, zdravotnický materiál - obinadlo, náplasti, prášky proti horečce, mast na odřeniny atd. Vyplatí se rozšířit i nástroje na opravu kola, vzít s sebou nýtovač řetězu, několik článků řeťězu, rezevní lanka měničů převodů a brzd. Nicméně při jízdě po Čechách je možné se spolehnout na poměrně širokou síť cykloprodejen i servisů, jejichž seznam pro danou lokalitu se vyplatí vzít sebou. Mnoho věcí lze podle potřeby zakoupit na cestě.