Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co sebou na cyklovýpravu po rodné krajině a cizích zemích?

7. 2. 2011

HYGIENICKÉ POTŘEBY – kartáček a pasta na zuby, mýdlo, hřeben, ručník, šampon, opalovací krém s vysokým ochranným faktorem, obyčejný krém, jelení lůj, toaletní papír, papírové kapesníčky atp.

VAŘENÍ – ešus, lžíce, lžička, nůž s otvírákem, vařič, palivo, sirky nebo zapalovač, utěrka atp.

 

OBLEČENÍ – spodní prádlo, dres, trička, krátké a dlouhé kalhoty, nepromokavá bunda a kalhoty, větrovka, ponožky, prstové i bezprstové rukavice, kraťasy, plavky, čepice letní i zimní, teplá bunda na dres, boty na chůzi atp.

 

JÍDLO – cukr, sůl, koření, cibule, česnek, rýže, sušené ovoce, rozinky, ovesné vločky, instantní polévky, kaše, těstoviny, paštiky, pečivo, tatranky a energetické tyčinky nebo gely, čaj, instantní rozpustný nápoj, ovoce, zelenina atp.

 

LÉKÁRNIČKA – obvaz, náplasti, desinfekce, analgetikum, léky na zažívací problémy, vitamíny a tablety na čištění vody.

Spaní – spací pytel, karimatka, stan atp.

 

VĚCI DO KAPSY – fotoaparát, baterie, mapa, slovníček, psací potřeby (tužka, blok), doklady a pojištění (pro cestování po České republice a po státech Evropské unie doklad totožnosti, po ostatních státech pas), peníze, lístek na trajekt, letenka, brýle, šitíčko, něco pro zabavení při čekání (malou knížku) atp.

 

NÁHRADNÍ DÍLY – duše, brzdové špalky, paprsky, lanko, články řetězu, nějaké šroubky a matičky, lepící páska, kus drátu atp.

NÁŘADÍ – montpáky, lepení, pumpička, nýtovač řetězu, kleště, centrovací klíč, šroubovák (včetně křížového), imbusové klíče, olej atp.

 

CYKLOVYBAVENÍ – přilba, náhradní plášť, gumicky (guma, která je z obou stran zakončena háčkem), přední světlo a zadní blikačka, cyklocomputer, zámek na kolo, pláštěnka na brašny, malý batůžek, cykloláhve, větší láhev jako zásobárnu vody atp.